Oferta

Bezoperacyjne usuwanie żylaków

Żylaki są problemem i jednocześnie kompleksem wielu osób, wpływając nie tylko w negatywny sposób na wygląd, ale również zdrowie. Jeszcze niedawno ich usuwanie możliwe było tylko metodą operacyjną, ale dzięki rozwojowi technologii sytuacja uległa zmianie - nasz Gabinet Chirurgii Kosmetycznej oferuje alternatywę w postaci bezinwazyjnego zabiegu. Polega on na wstrzykiwaniu specjalnych preparatów powodujących zarastanie rozszerzonego naczynia żyłowego od środka. Jest to całkowicie bezpieczne i daje bardzo szybki efekt. Do każdego z naszych Pacjentów podchodzimy w pełni indywidualnie i przeprowadzamy bezpłatne konsultacje.

Jak powstają żylaki?

Krew wypływa z serca tętnicami, natomiast wraca do niego żyłami. Tętnice, dzięki własnej mięśniówce, pulsują i transportują krew pod ciśnieniem. W żyłach krew płynie znacznie wolniej, na dodatek oddziałuje na nią siła grawitacji. Warunkiem prawidłowego transportowania krwi w żyłach pod górę, w kierunku serca, są sprawnie funkcjonujące zastawki. Są to błoniaste fałdy usytuowane wzdłuż ścian naczyń i poruszające się tylko w jednym kierunku. To dzięki zastawkom krew nie zatrzymuje się, lecz płynie prosto do serca.

Gdy człowiek jest w ruchu, praca mięśni dodatkowo stymuluje krążenie w żyłach, dzięki czemu krew płynie sprawnie. Brak ruchu i dodatkowo nieprawidłowe funkcjonowanie zastawek, doprowadza do powstawania żylaków. Krew zaczyna się cofać, w naczyniu wzrasta ciśnienie, a ściany naczynia rozciągają się i nie powracają już do pierwotnego stanu. Tak powstają żylaki – nieprawidłowe poszerzenia żył, nabrzmiałe i wypełnione niedotlenioną krwią. Z czasem stają się widoczne przez skórę jako niebieskie, niekiedy wypukłe, kręte linie.

Uczucie ciężkich nóg, obrzęki kostek, ból nóg po długotrwałym siedzeniu lub staniu, pojawiające się na skórze pajączki – to pierwsze oznaki problemów z krążeniem. Dolegliwości te za kilka lat mogą przyczynić się do powstania żylaków. Skłonność do żylaków może być dziedziczna, ale dużą rolę w ich powstawaniu odgrywa też tryb życia człowieka. Ryzyko wzrasta u osób z nadwagą, mało aktywnych fizycznie, wykonujących pracę stojącą lub siedzącą.

Czy żylaki mogą być niebezpieczne dla zdrowia?

Niestety tak. Warto pamiętać, że żylaki, to nie tylko problem estetyczny, ale i zdrowotny. Nieleczone mogą prowadzić do rozwoju stanów zapalnych, przebarwień skóry, owrzodzeń żylnych, a także zakrzepowego zapalenia żył. Dlatego żylaki należy leczyć. Kiedyś w grę wchodziło tylko usuwanie chirurgiczne. Dziś medycyna dysponuje metodami usuwania żylaków bez skalpela, a więc również i bez blizn czy długotrwałej rekonwalescencji.

Na czym polega laserowe usuwanie żylaków?

Pod kontrolą USG lekarz wprowadza do żyły cienki jednorazowy cewnik i światłowód. Urządzenie emituje światło laserowe, które zamyka uszkodzone naczynie. Zawarta w krwi hemoglobina pochłania energię z lasera. Dochodzi do termicznego uszkodzenia, obkurczenia i zamknięcia naczynia. Cała procedura jest w zasadzie bezbolesna i nie pozostawia żadnych śladów. Przez kilka dni pacjent musi nosić specjalną uciskową pończochę. Żylak znika bez śladu. Metodą laserową można leczyć nawet duże i rozległe żylaki.

W Gabinecie Chirurgii Kosmetycznej Max-Med w Rzeszowie wykonujemy diagnostykę i leczenie żylaków oraz owrzodzeń żylnych. Wykorzystanie metody laserowej jest skuteczne, bezpieczne i mało inwazyjne. Leczenie żylaków usuwa problem estetyczny, a także ogranicza ryzyko powikłań wynikających z tego rodzaju problemów krążeniowych. Wszystkim, bez względu na skłonność do powstawania żylaków, zaleca się dbanie o prawidłową masę ciała i systematyczną aktywność fizyczną.