Oferta

Korekta uszu

Odstające małżowiny uszne to bardzo częsta wada wrodzona, w okresie dzieciństwa przysparzają nam wiele nieprzyjemności kiedy to rówieśnicy uprzykrzają życie osobie z taką wadą. Także dorośli są nieusatysfakcjonowani z tego faktu, a korekta na pewno nada większej pewności i akceptacji samego siebie. Wada jest obustronna, ale bardzo często zdarza się ze odstaje nam tylko jedno ucho. Wada wiąże się z różnym kształtem oraz wielkością małżowin. Uchylenia kształtu mogą być także nabyte poprzez jakieś poważne zranienie.


 

Znieczulenie
Zabieg korekty kształtu uszu wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Pod skórę wprowadza się roztwór środka znieczulającego. Pacjent jest przez cały czas przytomny ale nie czuje bólu. Na małżowinach zaznacza się linie wzdłuż których będą prowadzone cięcia. Czuć tylko pierwsze uczucie wszystkie następne odbywają się już w znieczulonej skórze.

 

 

Zabieg
Technika uzależniona jest od rodzaju zmian. Chirurg wykonuje minimalne nacięcie w niewidocznym miejscu z tyłu ucha, odpreparowuje skórę w celu odsłonięcia chrząstki , którą nacina się i wygina ku tyłowi, bywa także, iż usuwa się niewielki fragment, w celu uzyskania lepszego efektu. Następnie zakłada się niewchłaniane szwy, która utrzymują nadany kształt małżowiny usznej. Zabieg trwa około 1 godziny.


 

Zaraz po zabiegu chirurg zakłada opatrunek z maścią antybiotykową oraz obwija głowę bandażem elastycznym aby przyspieszyć gojenie i zapewnić prawidłowe kształtowanie się małżowin. Lekarz przepisuje antybiotyk, i pacjent może opuścić klinikę.

 

 

 

Rekonwalescencja
Zaleca się tygodniowa rekonwalescencje tzn. wyłączenie się z życia szkolnego, towarzyskiego czy zawodowego. Przez kilka dni może być wyczuwalne pulsowanie czy mała bolesność.

 

 

Po 7 dniach na wizycie kontrolnej zdejmowany jest opatrunek, oraz usuwane są szwy. Możliwe jest minimalne zaczerwienienie i opuchlizna, która ustaje po 2-3 dniach. Trzeba też przez jakiś okres uważać, chodzi mi tutaj szczególnie u dzieci podczas różnego rodzaju zabaw. Najlepszym okresem do wykonania zabiegu u dzieci są ferie zimowe, wakacje.