Oferta

Likwidacja tatuaży

Wykonujemy zabiegi laserowe, dzięki którym jest możliwa likwidacja tatuażu. Stosujemy nowoczesne urządzenia i korzystamy z technologii, zapewniającej komfort oraz bezpieczeństwo naszym Pacjentom. Zabiegi przeprowadzane są przy znieczuleniu miejscowym, w związku z czym są bezbolesne, a do tego nie pozostawiają jakichkolwiek śladów czy blizn. Laserowo usuwamy tatuaże o dużych rozmiarach, kolorowe, głębokie i wykonane dawno temu, zapewniając błyskawiczny efekt – całkowity sukces osiągamy już po kilku sesjach. Po przeprowadzonym zabiegu likwidacji rysunku będziecie Państwo mogli funkcjonować jak do tej pory – bez jakiegokolwiek bólu i dyskomfortu.

O zabiegu

Laserowe usunięcie tatuażu polega na rozbiciu cząstek barwnika przy pomocy fali uderzeniowej. W tej postaci może on zostać wchłonięty przez organizm, pozostawiając mniej widoczny napis bądź rysunek. Oczywiście całkowity zanik nie następuje od razu - wymagane jest wykonanie kilku zabiegów. Ich liczba jest uzależniona od takich czynników, jak wiek tatuażu, poziom umiejętności osoby, która go wykonała, a także liczba zastosowanych barwników.

Istotne jest także zachowanie odstępów pomiędzy sesjami, które powinny wynosić około czterech tygodni. Laser wykorzystywany jest do usunięcia rysunku punktowo, dlatego w zależności od wielkości tatuażu zabieg jego likwidacji może trwać nawet godzinę podczas jednej sesji. Dzięki zastosowaniu nowoczesnego sprzętu, a także ewentualnego znieczulenia miejscowego (dla osób o zwiększonej wrażliwości na ból), proces laserowej likwidacji rysunku jest całkowicie bezbolesny i nie pozostawia po sobie żadnych blizn.

Przed każdym zabiegiem należy pamiętać o nie spożywaniu napojów alkoholowych, a także o zaprzestaniu opalania się na minimum trzy tygodnie przed spotkaniem w naszej klinice. Po zakończeniu każdej sesji laserowego usuwania tatuażu nie wolno narażać miejsca na promienie słoneczne, wodę, środki czyszczące oraz tarcie. Należy stosować specjalistyczne maści oraz ewentualnie opatrunek (regularnie wymieniany).

Zastosowanie

Wykonujemy nie tylko laserowe usunięcie tatuażu klasycznego oraz urazowego, ale również makijażu permanentnego i medycznego. Jeżeli w skórę został wstrzyknięty barwnik, przeprowadzane przez nas zabiegi pozwolą go rozbić i wchłonąć. Najwyższą skuteczność można zauważyć podczas likwidacji takich kolorów, jak czerwony i brąz, więcej pracy wymaga czarny, żółty oraz zielony.

Przeciwwskazania

Laserowa likwidacja tatuażu nie jest rozwiązaniem dla każdego - ingerencja w tkankę może zaszkodzić między innymi kobietom w ciąży oraz matkom karmiącym piersią. Ze względu na większą wrażliwość skóry osoby o bardzo ciemnej karnacji również nie mogą poddać się zabiegowi. Nie zalecamy usuwania tatuażu metodą laserową również pacjentom z problemami skórnymi (zakażenia, choroby tkanki łącznej) bądź tym, które posiadają opaleniznę nabytą w ciągu ostatnich trzech tygodni przed sesją.