Oferta

Odsysanie tłuszczu

W dzisiejszych czasach kult ciała jest wszechobecny. Każdy z nas chce wyglądać jak najlepiej, wręcz idealnie. Jest wiele sposobów, aby osiągnąć wymarzoną sylwetkę, niestety aby wspomóc proces odchudzania, trzeba uzbroić się w cierpliwość, mam tutaj na myśli aerobik, ćwiczenia na siłowni, rożne ‘czarodziejskie diety’. Co raz więcej osób a zwłaszcza kobiet decyduje się na zabieg liposukcji, który natychmiastowo pozwoli osiągnąć upragniony efekt. Nie od dziś wiadome jest, że ludziom zadbanym, eleganckim, szczupłym łatwiej jest osiągnąć sukces w życiu prywatnym oraz zawodowym.

 

 

Najczęściej zabiegowi liposukcji poddają się Kobiety w wieku 18 a 55 rokiem życia, ale jest to zabieg co raz bardziej popularny u mężczyzn. W ciągu godziny można pozbyć się nadmiaru tłuszczu z wielu partii ciała takich jak: brzuch, uda, bioder, podbródka, piersi, pośladków. Trzeba zaznaczyć iż liposukcja nie jest sposobem leczenia otyłości, a także nie ma wpływu na jędrność skóry. Najlepszy efekt osiągają osoby z prawidłową masą ciała lub nie wielka nadwagą, z niewielkim nadmiarem tkanki tłuszczowej w określonych częściach ciała . Ważną kwestią jest mieć realne oczekiwania w stosunku do efektów zabiegu.

Zabiegowi może poddać się każdy zdrowy człowiek, który nie ma problemów z:

  • cukrzycą;
  • układem oddechowym
  • układem krążenia
  • z krzepliwością krwi
  • nadczynnością tarczycy
  • sercem;

 

 

Na kilka tygodni przed zabiegiem u pacjenta nie powinna pojawić się żadna infekcja, lub choroba.

  

Znieczulenie:
Zabieg odsysania najczęściej w przypadku małego obszaru, przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym. Pod skórę wprowadza się roztwór środka znieczulającego.

 

 Przebieg liposukcji:

Zabieg trwa od godziny do dwóch. Przed zabiegiem chirurg dokładnie zaznacza miejsce liposukcji. Następnie kilkakrotnie bardzo powoli aplikuje się roztwór, który rozpuszcza naczynia krwionośne aby cały obszar został dokładnie wypełniony.

 

Następny etap a zarazem najważniejszy, to odsysanie. Chirurg wykonuje minimalne nacięcie w miejscu odsysania, wprowadza się kaniulę (igła), delikatne ruchy kaniuli odbywają się ruchem od dołu w górę, tak aby nie została uszkodzona warstwa mięśniowa oraz skóra. Odessana tkanka tłuszczowa gromadzi się w pojemniku, ma ona barwę pomarańczową iż wymieszana jest z krwią. Chirurg cały czas kontroluje płyn, a co za tym idzie ilość krwawienia. Małe nacięcia nie są zszywane, zabezpiecza je się przed infekcją.

 

 Po ukończeniu zabiegu małe nacięcia nie są zszywane, zabezpiecza je się przed infekcją. Następnie zakłada się specjalną odzież uciskową na okres około 2 tygodni która działa przeciw obrzękom, oraz przyspiesza proces gojenia. Po zabiegu do około 8 godzin można zaobserwować minimalne wyciekanie płynów, które nie powinno budzić żadnych obaw u pacjenta. Zaraz po ukończeniu liposukcji pacjent udaje się do domu. Wszystkie obrzęki znikają po upływie około 7 dni. Nie można też oczekiwać iż zaraz po zabiegu będą widoczne efekty, po upływie tygodnia można już zaobserwować różnicę w wyglądzie ciała, ostateczny efekt widoczny jest po 3-4 tygodniach.