Oferta

Usuwanie zmian potrądzikowych

Zmiany potrądzikowe – problem dotyczący nie tylko nastolatków

Problemy z trądzikiem dotyczą wielu młodych ludzi, jednak potrafią one wpływać również na nasze dorosłe życie. Po przebytym okresie dojrzewania bardzo często pozostają blizny, które nie pozwalają cieszyć się gładką skórą i w wielu osobach rodzą różnego rodzaju kompleksy. Ukrycie tego rodzaju problemu jest trudne, a dotychczas stosowane metody usuwania blizn potrądzikowych, takie jak mikrodermabrazja czy peelingi nie dawały wystarczających efektów.

Dlatego też wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Pacjentów, stosujemy nowoczesne rozwiązanie w postaci zabiegów laserowych, które są bezbolesne i pozwalają szybko pozbyć się tego rodzaju problemu.

Jak działa laser?

W skrócie – urządzenie stosowane do zabiegów laserowych wykorzystuje zjawisko absorpcji fal przez melaninę i hemoglobinę. W praktyce wiązka światła wnika w głębokie warstwy skóry, skutecznie eliminując ogniska wywołujące problemy skórne, w tym zmiany potrądzikowe. Wiązka światła działa bardzo precyzyjnie i jest bezinwazyjna, a blizny pooperacyjne znikają szybko, dzięki czemu Pacjent może liczyć na szybki efekt. Wystarczy kilka sesji, aby całkowicie pozbyć się problemów dermatologicznych, a zmiany widoczne są już po pierwszym zastosowaniu lasera.

Usuwanie blizn potrądzikowych jest w znieczuleniu miejscowym, w związku z czym jest bezbolesny i nie wywołuje dyskomfortu u Pacjenta. W chwili obecnej jest to najskuteczniejszy i najbardziej komfortowy sposób usuwania blizn potrądzikowych, a decyduje się na niego coraz więcej osób. Podsumowując – odzyskanie pięknej, zdrowej skóry jeszcze nigdy nie było takie proste, niezależnie od wielkości problemu.

Przed i po zabiegu

Oczywiście nie zawsze możliwe jest skorzystanie z zabiegu laserowego – powodem tego jest kilka problemów Pacjenta, takich jak:

  • problemy z krzepnięciem krwi,
  • opryszczka i stany zapalane skóry,
  • cukrzyca,
  • bielactwo,
  • ciąża.

To nie jedyne przeciwwskazania przed zabiegiem, którego celem jest usuwanie blizn potrądzikowych. Oczywiście przed wykonaniem zabiegu Pacjent przechodzi konsultację, dzięki której specjalista określi czy istnieje możliwość skorzystania z tej opcji.

Po przeprowadzonym zabiegu laserowym, powinniście Państwo pamiętać o tym, aby w czasie trzech tygodni po nie używać kosmetyków mających w swoim składzie retinol, a także unikać słońca i wszelkiego rodzaju sytuacji, które mogłyby podrażnić skórę twarzy. By uzyskać efekt tak szybko, jak to możliwe warto również korzystać z preparatów silnie nawilżających lub natłuszczających, jednak nieposiadających w swoim składzie alkoholu.